Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Косметика

Народна косметологія: маски для обличчя. Маски з меду

Найулюбленішим косметичним засобом наших предків являється мед, який виробляється робочими бджолами з нектару медоносних квітів (квітковий). Мед буває липовий, гречаний, з конюшини, з акації, сонячника та ін. Мед містить 20% води, 80% вуглеводів (фруктозу, мальтозу, глюкозу, сахарозу), 0,4% білка, органічні кислоти (яблочну, лимонну, глюконову), фермент (амілазу, каталазу, інвертазу), ароматичні речовини, мікроелементи (калій, натрій, кальцій), вітаміни В2 , РР, С, В6 , Н, К, Е, алкалоїди, барвники. Мед додають в живильні креми та лосьйони, вводять в комплекс масок для живлення, очищення та тонізації шкіри.

• Для очищення та відсвіження шкіри беруть по 1/2 чайної ложки меду, гліцерину та рисової муки, додають три чайні ложки лимонного соку або кип'яченої води. Маску наносять на обличчя на 10 хв., потім змивають теплої та холодною водою.

• Для сухої морщинистой кожи беруть одну столову ложку меду та одну столову ложку оливкової олії, змішують з одним жовтком. Якщо шкіра дуже чутлива, в суміш додають 1/2 стакана настою ромашки. Можна добавити одну чайну ложку лимонного соку чи соку горобини та трохи картопляного крохмалю. Маску наносять на обличчя на 10 хв, потім змивають теплою та холодною водою.

• Для пігментованої шкіри змішують одну столову ложку меду з однією столовою ложкою свіжого молока. Молоко можна замінити зливками чи сметаною. Маску наносять на 20 хв., змивають теплою та холодною водою.

•Для жирної шкіри, що має розширені пори та вугрі, одну столову ложку меду змішують з невеликою кількістю свіжого сиру та збивають до однорідної маси. Маску наносять на 15 хв, потім змивають теплою та холодною водою.

• Для старіючої, схильної до зморшок шкіри на водяній бані розтоплюють одну столову ложку меду та додають одну столову ложку пшеничного чи вівсяного борошна. Неперервно помішуючи, вводять збитий в піну один білок. Маску наносять на 20 хв, знімають сухим тампоном, потім ополіскують обличчя теплою та холодною водою.

• Для тонізації шкіри будь-якого типу одну столову ложку меду змішують з десятьма краплями лимонного соку. Маску наносять на 15 хв., потім змивають теплою та холодною водою.

• В якості сильного стимулятора для в'ялої, старіючої шкіри одну чайну ложку соку алое чи каланхое розводять в 1/2 стакана води та змішують з однією столовою ложкою меду. Маску наносять м'якою кісточкою на 15 хв., змивають теплою, потім холодною водою. Після цього обличчя потрібно змастити жирним живильним кремом.

• Для сухої зневодненої шкіри застосовують маску із суміші однієї столової ложки меду, одного жовтка та однієї чайної ложки гліцерину. Маску наносятm на 15-20 хв. Змивають теплою та холодною водою.

• Одну чайну ложку рідкого меду змішують з одним, збитим в піну, білком. Маску наносять на 20 хв., потім змивають теплою та холодною водою. Така маска ефективна для жирної шкіри.

• Для живлення шкіри застосовують маску із суміші однієї столової ложки свіжого меду, однієї столової ложки запареного на 15-30 хв. окропом толокна та одного жовтка. Маску наносять на 20 хв., потім змивають теплою та холодною водою.

• Для сухої старіючої шкіри застосовують маску із суміші 30 г. пшеничного борошна, 30 мл води, 50 г. меду та однієї столової ложки олії. Маску знімають через 20 хв. гарячим компресом, потім потрібно вмитися холодною підсоленою водою.

Класичний склад крему, в якості діючої речовини основи якого є мед, являється так званий крем Клеопатри:

• одну чайну ложку соку алое змішують з 40 мл. дис­тильованої (або кип'яченої) води, додають 20 мл. трояндової води чи олії та одну чайну ложку меду. Потім всі компоненти ретельно змішують та додають 1/2 стакана попередньо розтопленого на водяній бані свинячого жиру. Крем зберігають в холодильнику, наносять на обличчя тонким шаром. 

Лосьйони з меду

Мед добре поєднується з фруктовими та овочевими соками, настоями трав. Такі лосьйони можна використовувати для всіх типів шкіри як засіб пом'якшення, очищення та тонізації.

• Одну столову ложку меду змішують з 1/2 стакана соку огірка. Обличчя протирають ватним тампоном декілька раз в тиждень.

• Одну столову ложку меду змішують із соком однакової кількості кульбаби, м'яти, подорожнику. Обличчя протирають ватним тампоном перед сном.

• Для жирної шкіри, вкритої вугрями, 35 г. меду змішують з 450 мл. квіткового одеколону. Наносять на 30 хв., змивають теплою водою.

• Для сухої шкіри 1/2 стакана березового соку змішують з однією столовою ложкою меду. Наносять на 30 хв., змивають теплою водою.

• Для нормальної та жирної шкіри одну столову ложку меду змішують з однією чайною ложкою лимонного соку або чотири столові ложки рідкого меду - з двома чайними ложками лимонного соку та двома чайними ложками настою липового цвіту або суничного чаю. Наносять на обличчя на 15 хв. Змивають холодною водою.

Для тонізації шкіри можна вмиватися розчином 1/2 столової ложки меду на стакан теплої кип'яченої води. Обличчя зранку можна протирати лосьйоном із сумісші 100 г. меду, 25 мл. спирту та 25 мл. води.




Джерело: http://www.rusmedserver.ru
Категорія: Косметика | Додав: tirilo (28.12.2011)
Переглядів: 2343 | Теги: мед в косметичних цілях, маска для обличчя, народна кометика, маска з меду, лосьйон з меду | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Вхід
Категорії
Боді Арт [2]
Макіяж [1]
Косметика [5]
Народна косметика, сучасна косметика, рецепти, поради, огляд косметичних засобів
Ми ВКонтакті
Пошук
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Друзі сайту
Хто онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0